10 listopada 2022

Ekologia

Pojawienie się drewna w architekturze zawsze symbolizowało zmianę. Zmianę sposobu myślenia o własnych potrzebach, zmianę priorytetów, nie rzadko oznaczało wzrost gospodarczy, dobrobyt czy wzrost świadomości społecznej. Symbole tych zmian, które przetrwały do dzisiaj mają prawie tysiąc lat. To nie tylko obiekty kultu religijnego, ale i domy- pierwotne schronienie zdobywców, pionierów. Drewno w architekturze towarzyszy nam od wieków, a cykl jego pojawiania się zatacza coraz mniejsze okręgi. Coraz częściej sięgamy po ten pierwotny materiał, ten pierwotny budulec, nie zastanawiając się nad tym, że jego użycie w przyszłości zostanie odczytane jako symbol zmiany naszego sposobu myślenia o otoczeniu, o środowisku. W XX wieku- o czym możemy już mówić z całą pewnością - dom drewniany stanowił odpowiedź na potrzeby rozwijającej się cywilizacji. Dom budowano szybko, z ogólnodostępnych materiałów. Technologia umożliwiała adaptację jego formy i funkcji do potrzeb obecnych użytkowników.

 

Współczesny dom drewniany realizowany przez zespół inżynierów Baltic House nie powstaje w oderwaniu od historii. Główne atuty technologii nie ulegają zmianie - dostosowaliśmy je do wymogów i współczesnych norm termoizolacyjnych i konstrukcyjnych. Dostosowaliśmy technologię do Waszych potrzeb i oczekiwań. Współczesny dom drewniany przestał być już obiektem niższej kategorii, obiektem o gorszych parametrach termoizolacyjnych czy akustycznych. Obiektem, którego jedynym atutem była niska cena i wysokie tempo realizacji. Pozbyliśmy się tych cech, które stawiały dom drewniany zawsze na drugim miejscu, zawsze jako ten gorszy, ten o niższej jakości.

 

Domy realizowane w Baltic House są obiektami akumulującymi ciepło, są obiektami o wysokiej odporności akustycznej spełniające normy określone prawnie dla pomieszczeń biurowych i hoteli, obiektami bezpiecznym nawet w przypadku bezpośredniej konfrontacji z działaniem ognia. Są obiektami, które przestały być koniecznością, a stały się synonimem luksusu, nową definicją tego, co nazywamy komfortem i bezpieczeństwem. To właśnie dlatego wszystkie obiekty powstają wyłącznie w oparciu o certyfikowane produkty, o sprawdzonej i kontrolowanej jakości. W Baltic House dbałość o Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem.

 

Inżynierowie Baltic House dbają nie tylko o Twoje bezpieczeństwo. Dbają również o Twoje finanse. Obniżenie kosztów realizacji możliwe stało się dzięki zautomatyzowaniu procesów projektowych i produkcyjnych. Wysoka, gwarantowana dokładność produkcyjna i montażowa pozwala znacząco obniżyć koszt nie tylko budowy, ale i eksploatacji obiektów. Standardem naszych działań w procesie realizacyjnym jest budowanie trójwymiarowych modeli konstrukcyjnych - to one gwarantują nam niespotykaną dotąd precyzję. To dzięki nim realizacja obiektu nie jest dla nas nigdy zaskoczeniem. Proces projektowy prowadzony jest również w taki sposób, aby minimalizować straty wynikające z powstawania nadmiernych ilości odpadów produkcyjnych. Ten aspekt odgrywa istotną rolę w procesie tworzenia naszych obiektów. Dzięki takim działaniom koszt realizacji obiektów w naszym zakładzie prefabrykacyjnym jest nie tylko niższy, ale również pozwala ograniczać negatywny wpływ prowadzenia prac budowlanych na środowisko.

 

Naszym celem jest nie tylko realizacja obiektów spełniających wyśrubowane normy konstrukcyjne i termoizolacyjne wskazane w przepisach. Celem naszych działań jest spełnienie wymagań ponadnormatywnych. Realizujemy nasze obiekty w głównej mierze z materiałów organicznych, materiałów pochodzenia naturalnego i tych, których powtórne przetworzenie i ponowne wykorzystanie będzie możliwe w przyszłości. Świadome wykorzystanie właściwości materiałów organicznych, ich parametrów mechanicznych i fizycznych pozwala nam na realizację Waszych marzeń o budowie domu ekologicznego, zdrowego, ale również ekonomicznego- nie tylko na etapie realizacji, ale i eksploatacji. Zachowanie wysokich standardów produkcyjnych i montażowych, przestrzeganie norm i wytycznych projektowych jest podstawą realizacji obiektów o cyklu życiowym liczonym nie w latach a dekadach.

 

Jesteśmy przekonani o tym, że działania Baltic House i trendy przez nas wytyczane staną się w przyszłości kierunkiem działania wszystkich firm budowlanych w kraju. Wiemy o tym, że to my budujemy kolejny symbol świadczący o zmieniających się trendach w budownictwie. Tworzymy nową definicję luksusu. Luksusu, na który stać każdego z nas.  

 

10 listopada 2022
Współczesny dom drewniany znacząco odbiega od pierwotnych, często mylnych wyobrażeń dotyczących tej zaawansowanej technologii. Przestał on być już domem, który szybko się nagrzewał, ale i szybko wychładzał. Przestał być już
10 listopada 2022
Trudno w jednym zdaniu scharakteryzować wszystkie cechy tego niebywałego budulca jakim jest drewno - zarówno to lite, jak i wysoko przetworzone. Jego niezwykłe właściwości, ukryte w nowoczesnej strukturze przegrody nadają
10 listopada 2022
Pojawienie się drewna w architekturze zawsze symbolizowało zmianę. Zmianę sposobu myślenia o własnych potrzebach, zmianę priorytetów, nie rzadko oznaczało wzrost gospodarczy, dobrobyt czy wzrost świadomości społecznej. Symbole tych zmian, które

© Baltic House Poland 2023

Kontakt

Pn-Pt 08:00-16:00

84-100 Puck, Stary Rynek 31

tel. 733 784 784

email: info@bh-poland.pl

Strona

Domy szkieletowe

Technologia

Galeria

Rozwiązania

Projekty

Kontakt

Firma

Baltic House Poland sp. z o.o. sp.k.

NIP: 587-170-93-88

REGON: 366214714

KRS: 0000659502

VAT-EU: PL5871709388